نورپردازي مستقر در فضاي مجازي ، بعد ديگري به يک فضا مي بخشد و يک پروژه طراحي داخلي را زنده مي کند. نور عالي باعث ايجاد عمق و ارتفاع ، نقاط دنج مي شود و توجه را به مناطق چشمگير شما جلب مي کند. همه چيز در مورد تعادل نور و سايه و آوردن انرژي جديد به فضاي داخلي است


 


سردي و گرمي نور در طراحي داخلي


اولين قدم براي آشنايي با نورپردازي، شناخت شخصيت انواع نورهاي مختلف است. تعدادي از نورها تنها در يک فضا استفاده مي‌شوند يا اينکه استفاده از آنها در محيط هاي ديگر ممکن است جالب به نظر نرسد. بريم سراغ معرفي سه مدل نور که قبل از استفاده از آنها بايد کاربردشان را به خوبي درک کنيد. دماي نور! اصطلاحي است که براي گرم و خنک بودن يک فضا استفاده مي‌شود. طيف دماي نور با درجه کلوين اندازه گيري مي‌شود؛ اين کميت به ما ميزان سردي و گرمي نور را نشان ميدهد؛ مثلا درجه نور طبيعي خورشيد حدودا 6000 کلوين ميباشد. همانطور که در عکس زير ميبينيد درجه کلوين براي دماي نور بين 1000 تا 10000 تقسيم بندي ميشود. مقاله اصول کلي نورپردازي در دکوراسيون داخلي را بخوانيد.


 


سردي و گرمي نور در طراحي داخلي


 


نور گرم در طراحي داخلي


نورپردازي در طراحي داخلي مناسب مکاني با فعاليت بخصوص خود است. به طور مثال رنگ زرد نشان دهنده گرمي، صميميت و پذيرا بودن است و فوق العاده مناسب براي استفاده در اتاق‌ پذيرايي، اتاق‌هاي خواب و اتاق نهار خوري مي‌باشد. در حقيقت هر جايي که نياز به صميميت داريم، اين نور به کمک ما مي‌آيد. مقاله نورپردازي آشپزخانه هاي مدرن و امروزي را بخوانيد.


 


نورپردازي در طراحي داخلي


 


نور سرد در طراحي داخلي


رنگ سفيد ملايم يا خنثي، يک رنگ تمييز و دوستانه براي آشپزخانه‌، سرويس‌هاي بهداشتي و فضاهاي کاري مي‌باشد. رنگي خنک و مناسب براي ادارات، بيمارستان‌ها و فضاهايي با کاربري تجاري ميباشد.


 


نورپردازي مستقر در فضاي مجازي ، بعد ديگري به يک فضا مي بخشد و يک پروژه طراحي داخلي را زنده مي کند. نور عالي باعث ايجاد عمق و ارتفاع ، نقاط دنج مي شود و توجه را به مناطق چشمگير شما جلب مي کند. همه چيز در مورد تعادل نور و سايه و آوردن انرژي جديد به فضاي داخلي است


 


7 عنصر طراحي داخلي چيست؟


بگذاريد رنگ ، فرم ، فضا ، بافت ، الگو ، خط و نور راهنماي شما در دنياي طراحي داخلي باشد.


 


اهميت نور در خانه چقدر است؟


نورپردازي عمومي براي يک خانه مهم است زيرا باعث بهبود روحيه مي شود و فضايي گرم و روشن را در مقابل فضاهاي تاريک و غير جذاب ايجاد مي کند. نور کافي باعث مي شود اعضاي خانواده و دوستان از مناطق دور نشوند و در عين حال فضاي اتاق را تنگ مي کند.


 


مهمترين عنصر طراحي


 


با داشتن توانايي تأثير زياد بر روحيه اتاق ، نور مهمترين عنصري است که بايد هنگام طراحي يک فضا مورد توجه قرار گيرد. نورپردازي علاوه بر تغيير روحيه ساکنين در يک اتاق ، مي تواند اتاق را از نظر شکل و اندازه تغيير شکل دهد.


 


نورپردازي طبيعي چيست؟


نورپردازي طبيعي که به آن نور روز نيز گفته مي شود ، روشي است که با استفاده از شيشه هاي خارجي (پنجره ها ، نورگيرها و غيره) نور طبيعي را به خانه شما وارد مي کند ، در نتيجه نيازهاي نور مصنوعي را کاهش مي دهد و در مصرف انرژي صرفه جويي مي کنيد.


 


بهترين نوع نورپردازي چيست؟


بهترين انتخاب شما براي لامپ


 


لامپ هاي LED مناسب سوکت هاي نوري استاندارد هستند و کم مصرف ترين گزينه هستند. LED ها وات کمتري نسبت به لامپ هاي رشته اي دارند اما همان نور خروجي را ساطع مي کنند. اين به آنها اجازه مي دهد تا به همان ميزان نور توليد کنند اما انرژي کمتري مصرف کنند. LED ها مي توانند بيش از 20 سال دوام داشته و حاوي جيوه نباشند.


 


تفاوت نور محيط با روشنايي وظيفه چيست؟


روشنايي محيط به عنوان روشنايي عمومي نيز شناخته مي شود و براي تأمين نور در يک منطقه کلي مانند اتاق استفاده مي شود. . روشنايي وظيفه ، روشنايي است که براي کمک به شما در انجام يک کار خاص طراحي شده است. به عنوان مثال ، در آشپزخانه ممکن است بخواهيد ميزهاي کار را روشن کنيد تا آشپزي راحت تر شود.


 


نورپردازي محيط در طراحي داخلي چيست؟


نورپردازي محيط را روشنايي عمومي نيز مي نامند و ابتدايي ترين آن از بين سه نوع روشنايي است. اين نور طبيعي از پنجره هاي شماست و روشنايي است که جايگزين نور طبيعي مي شود. از جمله وسايلي که نور محيط را تأمين مي کنند عبارتند از: لوسترها و ساير وسايل سقفي. . چراغ هاي سقفي فرو رفته.


 


اصول طراحي داخلي چيست؟


طراحان داخلي حرفه اي معمولاً براساس اصول و عناصر خاص طراحي داخلي ، مجموعه اي از "قوانين" غيررسمي را دنبال مي کنند. اين عناصر طراحي داخلي شامل فضا ، خط ، فرم ها ، نور ، رنگ ، بافت و الگو است. و متعادل نگه داشتن آنها ، کليد ايجاد فضاي داخلي زيبايي پسند است.


 


رايج ترين مشکل روشنايي چيست؟


تابش خيره کننده يک مشکل رايج در زمينه روشنايي است. تابش خيره کننده همان اتفاقي است که وقتي يک منبع نور روشن يا بازتاب در نحوه مشاهده يک شي تداخل ايجاد مي کند. در بيشتر موارد ، چشمان شما با روشن ترين سطح نور سازگار مي شوند.


 


اهميت نور در عکاسي چقدر است؟


نورپردازي در طراحي داخلي عامل اصلي در ايجاد يک تصوير موفق است. نور نه تنها ميزان روشنايي و تاريکي ، بلکه ميزان صدا ، روحيه و جو را نيز تعيين مي کند. بنابراين ، براي دستيابي به بهترين بافت ، شادابي رنگ و درخشندگي بر روي سوژه ها ، لازم است که نور را به درستي کنترل و دستکاري کنيد.


 


نور محيطي در دکوراسيون داخلي


لايه‌اي از نور است که اساس نور پردازي کلي داخل اتاق را شامل مي‌شود. هدف از اين نورپردازي در طراحي داخلي، ايجاد روشنايي کلي در اتاق است و به شما اجازه مي‌دهد به راحتي در اتاق حرکت کنيد و متوجه اجسام شويد. اين لايه ميتواند شامل نور مخفي پشت کناف , لامپ رو ميزي، لامپ ديواري و زميني و يا لوسترهاي داخل اتاق باشد. اين نور بايد نرم و پخش شونده باشد.


 


 


نور متمرکز در دکوراسيون داخلي


لايه‌اي از نور است که هدف آن روشن کردن يک شئ خاص يا يک محيط بخصوص در داخل اتاق مي‌باشد و براي جلب توجه افراد اين کار را انجام مي‌دهد. اين نور در فضا، شخصيت و تضاد را برجسته مي‌کند. به صورت کلي نور متمرکز، 3 برابر درخشنده تر از نورهاي عادي مي‌باشد. لامپ هاي ديواري و ريلي بسيار مناسب براي اجرايي کردن اين اهداف مي‌باشند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


فروشگاه GSG9 Traci فناوران آهنگ رپ ایرانی بهرتین سایت تفریحی گل یخ Senai وب‌نوشت‌های امیرحسین معیری