اهميت فضاي داخلي اداري چيست؟


فضاي داخلي اداري اين قدرت را دارد که در تأثيرگذاري بر عواطف مالکان ، کارمندان و مشتريان نقش اساسي داشته باشد. اين امر باعث مي شود طراحي آن يکي از مهمترين تصميماتي باشد که شرکت مي تواند هنگام ايجاد هويت و محيط کار سالم اتخاذ کند.


 


 طراحي داخلي بر پايه فعاليت


در اين سبک از طراحي داخلي دفتر کار کارمندان مي‌توانند هر جا که احساس راحتي مي کنند به کارهاي خود رسيدگي کنند. به طور مثال اگر کارمندي نيازمند تمرکز بالا باشد مي تواند در اتاق هاي ايزوله شده به کار خود رسيدگي کند و اگر نياز به کار گروهي و کمک گرفتن از ديگران دارد مي‌تواند در فضاهايي که مختص کار گروهي هستند به فعاليت خود ادامه دهد. مقاله دکوراسيون داخلي در سال 2018 را بخوانيد.


 


مشاوره دکوراسيون و طراحي داخلي دفتر کار


 


اداراتي که با اين سبک از طراحي ساخته مي شوند داراي فضاهاي مختلف زير مي باشند:


 


فضاي باز اداري


قسمتي از اداره مي باشد که هيچگونه مرزي بين کارکنان وجود ندارد. هر کارمند ميز اختصاصي خود را دارد و مي تواند به راحتي با ديگران پرسش و پاسخ را انجام دهد و در کار گروهي به يکديگر کمک کنند. اگر قصد بازسازي داخلي اداره را داريد، از اين نکته غافل نشويد. مقاله اصول کلي نورپردازي در دکوراسيون داخلي را از دست ندهيد.


 


فضاي خصوصي


قسمتي از اداره مي باشد که کارکنان ميتوانند به راحتي تمرکز کنند و تلفن هاي شخصي خود را پاسخ دهند و همچنين قراردادهاي خصوصي خود را به سرانجام برساند. اين فضاها معمولاً عايق صدا مي باشند.


 


اتاق جلسه


بسته به نوع اداره و تعداد کارکنان فضاي اتاق جلسه مي تواند متغير باشد. مي‌تواند به صورت اتاق کنفرانس باشد يا اينکه از تعدادي ميز در کنار هم تشکيل شده باشد.


 


چرا طراحي داخلي مهم است؟


طراحي داخلي روزانه آگاهانه و ناخودآگاه بر روحيه و انرژي افراد تأثير مي گذارد. فضاي داخلي اداري اين قدرت را دارد که در تأثيرگذاري بر عواطف مالکان ، کارمندان و مشتريان نقش اساسي داشته باشد. اين امر باعث مي شود طراحي آن يکي از مهمترين تصميماتي باشد که شرکت مي تواند هنگام ايجاد هويت و محيط کار سالم اتخاذ کند.


 


اهميت طراحي دفتر چيست؟


براي کارکناني که قسمت زيادي از روز خود را در يک دفتر مي گذرانند ، ايجاد فضايي کاربردي ، جذاب از نظر بصري ، راحت و جذاب بسيار مهم است - که همگي باعث افزايش بهره وري و کارايي مي شوند. براي مشتريان ، طراحي دفتر لحن کسب و کار را تعيين مي کند و داستاني در مورد برند ، حرفه اي بودن و موفقيت را روايت مي کند.


 


طراحي مطب در بهداشت و درمان چيست؟


براي مشتريان ، طراحي دفتر لحن کسب و کار را تعيين مي کند و داستاني در مورد برند ، حرفه اي بودن و موفقيت را روايت مي کند. مشابه طراحي مبتني بر شواهد در تنظيمات مراقبت هاي بهداشتي ، طراحي داخلي - فارغ از موقعيت مکاني - بر روحيه ، نگرش ، الهام ، رانندگي و ساير موارد بين افراد تأثير مي گذارد.


 


فضاي استراحت


هدف از طراحي اين فضا از بين بردن خستگي و کاهش استرس کارمندان است. در اين مکان شما مي توانيد از مبلمان راحت و ميز چاي خوري بهره ببريد. حتي توانيد از ميزهاي بازي براي رفع خستگي استفاده کنيد.


 


نقطه قوت اين سبک از طراحي داخلي دفتر کار، ايجاد فضاي تعامل و اشتراک ايده ها بين کارمندان مي باشد اما تمرکز کردن در اين فضا ها کمي سخت تر از ادارات ديگر است که با وجود اتاق‌هاي تمرکز اين مشکل کاملا حل مي شود.


 


ادارات با فضاي کاري منعطف


در اين سبک از طراحي داخلي ميز ها و صندلي ها به راحتي مي‌توانند جابجا بشوند و اين خلاف محيط‌هاي کاري سنتي و خشک قديمي است. در اين نوع از ادارات کارمندان مم به نشستن در پشت يک ميز مخصوص نيستند و مي توانند آزادانه و راحت به فعاليت خود در هر جاي اداره بپردازند. در اين طراحي وجود ميزهايي که با توجه به کاربري طراحي، بزرگ و کوچک مي‌شوند حياتي است. اين کار سبب افزايش بهره وري در کارمندان ميشود گوگل يکي از پيشروان در طراحي اين سبک ادارات هست. به راحتي نيز هاي خود را تکان ميدهند و باهم به م مي پردازند و براي رسيدن به اهداف از تکنولوژي نهايت استفاده را مي کنند.


 


آوردن طبيعت در محيط کار


اين سبک از طراحي ميتوانيد به لطف طبيعت استرس و خستگي روحي و فيزيکي کارمندان را کاهش دهيد. در اين سبک از طراحي داخلي دفتر کار توجه به نور ، گياه ، صداي جريان آب طبيعي و وسايلي که از مواد خام درست شده باشند از شاخصه هاي اين نوع ادارات است. مقاله رنگ شناسي را مطالعه کنيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


وبلاگ نوشت های محمدرضا عاشوری Global Professional Solar Water Heater Supplier | IRASOLAR محبت مد و پوشاک کنکورستان Mariana ایمان-توکل-استقامت مدرسه شاد آموزش نرم افزار رویت عکاس